REMEMBER MY FIRST TIME IN ITALY (První vzpomínka na Itálii)

27. května 2014 v 10:40
Do Itálie jezdil na koni již Karel IV.. Jde o nejbližší pláže dostupné z našeho kraje. V devadesátých létech krátce po otevření hranic jsme se vypravili autobusem na víkendový zájezd do Bibione a Benátek jako sta tisíce dalších Čechů. S sebou jsme měli mimochodem zásoby jídla, řízky, paštiky, a Italové v Benátkách na autobusovém parkovišti zaznamenávali zajímavý fenomén: podivně uniformně oblečené lidi s chleby a paštikami, levnými fotoaparáty, zkrátka Čechy.
(Velmi brzy objevili i krásu českých žen.) Benátky také krátce poté zakázali zájezdovým autobusům parkování v blízkosti města. Cestou na tento autobusový zájezd jsme se setkali s masivní dopravní zácpou kdesi na hranicích Rakouska a Itálie, trpělivě jsme čekali na nažhavené silnici a na pláž, kde jsme měli slíbené slunění a koupání, jsme dorazili až se západem slunce. Přesto jsme dychtivě oblékli staromódní plavky a nasávali atmosféru Západu a přímořského letoviska. Z Bibione se ten rok stala Česká vesnice, z Čech milovníci Itálie, z Italů svůdci Češek. Uplynulo více než dvacet let a dneska Češi stále milují Itálii, ale dopřávají si luxusní letecké pobyty na Sardinii, jezdí za studiem na Italské univerzity, využívají tento kraj pro lyžování. Máte nějaké zážitky z devadesátých let a ze současnosti?
Jaká byla vaše první návštěva Itálie?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

MÁTE RADĚJI JIŽNÍ NEBO SEVERNÍ ITÁLII?

JIŽNÍ 0% (0)
JEZDÍM RADŠI NA SEVER 0% (0)
NEMOHU SE ROZHODNOUT 0% (0)

Komentáře

1 Katka Katka | 28. května 2014 v 9:41 | Reagovat

První vzpomínka na Itálii? Rok 1991, všichni lační po cestování do zahraničí. Pamatuji se, že naše tmavozelená LADA byla naplněná až po okraj a cestu jsme zahájili hned začátkem prázdnin. První, kam jsme se podívali byl nádherný ostrov ELBA, ubytování v domě nad pláží, krásné potápění, surfování, výborné jídlo a pití. Připadala jsem si jako Alenka v říši divů, prostě nádhera Itálie mi přirostla k srdci tak, že 80 % svých letních i zimních dovolených trávíme s celou rodinou v Itálii - Lago di Garda, Ligurské pobřeží, Elba, Sardinie, Řím a Milano patří k oblíbeným prázdninovým destinacím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama