Natuzzi - benvenuti a casa - a ta st e of itali an fur nit ur e

20. srpna 2014 v 8:18
NATUZZI - BENVENUTI A CASA

Kdo je Pasquale Natuzzi?

Villa Antonisa by Pasquale Natuzzi - chata slavného návrháře

Lustr z paroží a porcelánový medvěd z cest? Stůl pro šestnáct lidí, u kterého není hnutí? Přestavba sídla, jež dostalo své jméno po manželce tvůrce, v kraji Ampezzo trvala nestorovi italského nábytku dva roky....Slouží jako dovolenkové místo pro návrháře a jeho přátele.

V roce 1959 si Pasquale Natuzzi - syn truhláře - otevřel v pouhých devatenácti letech svou první dílnu ve městě Taranto. Se třemi spolupracovníky začal vyrábět sedací soupravy i křesla pro místní trh. Svou kariéru zahájil jako mladý nezkušený designér. Dnes produkty jeho firmy Natuzzi najdeme ve 123 zemích.

Zakladatel firmy Pasquale Natuzzi stále dohlíží na všechny strategické aktivity spojené s výzkumem a inovací trhu. Designér a výkonný ředitel je otcem pěti dětí a jeho domovem je Santeramo in Colle, které je hlavním sídlem společnosti Natuzzi. Po více než padesáti letech je jeho firma předním světovým výrobcem kožených sedacích souprav. Kromě osmi italských továren má Natuzzi pobočky například v Číně, Brazílii či Rumunsku. Úsilí, vytrvalost a píle tohoto sympatického muže byly roku 2001 oceněny "čestným diplomem" Univerzity v Bari.

NATUZZI V ČÍSLECH:
■ Pro firmu Natuzzi pracuje přes 8 000 zaměstnanců.
■ Prodává ve 135 zemích pěti kontinentů.
■ Sedací soupravu od Natuzziho vlastní cca 6,5 milionu rodin.
■ Roční obrat společnosti v roce 2006 činil 735,5 mil. EUR.

Roku 1962 Pasquale přestěhoval výrobu do města Matery. V manufaktuře tam tehdy pracovalo dvanáct zaměstnanců a během roku se produkce zdvojnásobila. O pět let později se majitel tehdy ještě malé firmy vrátil ke své první lásce - výrobě sedacích souprav a křesel, tentokrát ale v průmyslové podobě. V roce 1972 založil společnost Natuzzi Salotti. Po zničujícím požáru ji přestěhoval do Santerama in Colle v provincii Bari, kde sídlí dodnes. Pasquale Natuzzi si výrobu sedacích souprav i křesel osvojil natolik, že si mohl dovolit sbírat i první "komerční zkušenosti". Pasquale je milovník dobrého vína, u něhož se rodí většina nápadů a také i kontaktů, a jako správný obchodník využívá své intuice. Na začátku 80. let, po cestě do USA, vnesl do svého podnikání radikální změnu a "demokratizoval" kožené sedačky, produkt do té doby určený pouze pro vybranou klientelu. V roce 1985 založil Natuzzi Upholstery Inc. se sídlem v New Yorku. V roce 1998 potvrdila společnost svou pevnou pozici na americkém trhu, a to slavnostním otevřením sídla a showroomu Natuzzi Americas o rozloze 8 000 m² v High Point v Severní Karolíně. Futuristická budova byla navržena architektem Mariem Bellinim.

Tento luxusní nábytek má příznivce na celém světě. Na trh jsou dodávány jak klasické, tak i moderní tvary, z potahových materiálů jsou vedle kůže nabízeny přírodní tkaniny i umělá vlákna, vše v bohaté nabídce barev i vzorů. V osmdesátých letech minulého století prošla inovacemi technologie zpracování, a následně design, což podstatně snížilo náklady na výrobu kožených pohovek. Tím byla umožněna koupě sedacích souprav od Natuzzi širší veřejnosti.

Společnost značně investuje do výzkumu a rozvoje. Tým návrhářů každoročně nakreslí až 6 tisíc nových modelů, z nichž se jich do fáze prototyp-výroba-prodej dostane přibližně sto. Díky tomuto procesu byla vytvořena rozsáhlá kolekce pohovek a křesel, která obsahuje přes 2 miliony možných kombinací stylů a funkcí.

Dnes Pasquale Natuzzi osobně dohlíží na všechny strategické aktivity firmy se stejnou vášní jako na začátku a posiluje značku investicemi, inovacemi, výzkumem, marketingovými nástroji, komunikací, rostoucí kvalifikací zaměstnanců a spoluprací se všemi manažery Natuzzi Group. Přestože cestuje po celém světě, hlavním sídlem je dodnes Santeramo, kde žije se svou ženou. Je otcem pěti dětí.


Pasquale Natuzzi a ikona Anna Dello Russo, Vogue Italia

KDE NAKUPOVAT NÁBYTEK NATUZZI V ČESKÉ REPUBLICE
WHERE TO SHOP FOR A NATUZZI FURNITURE IN CZECH REPUBLIC

CORRECT INTERIOR ,
V Jámě 3, Praha 1,
tel.: 224 162 056-57,
fax: 224 162 058;
NATUZZI GALERIE ,
budova IBC, Příkop 4, Brno,
tel.: 545 176 231;
Globus Liberec,
nákupní zóna Sever Růžodol I,
tel.: 485 134 051;
RUBÍN OFFICE CENTRE ,
Pobřežní 50/52, Praha 8,
tel.: 296 579 410;
SOHO INTERIÉROVÉ CENTRUM ,
Svratecká 989, Brno-Modřice,
tel.: 547 213 682;
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gretchen Gretchen | 20. srpna 2014 v 13:34 | Reagovat

NAtuzzi nabízí nyní v centru Prahy velke slevy!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama