SWING V BRUSELU /SWING IN BRUXELLES/

25. srpna 2014 v 10:30
A short story I wrote last year inspired by travelling by bus from Rotterdam to Bruxelles behind a young boy who was hoping to find his life happines in Milano). He asks wheather he will find a good sex in Milano, his co traveller is not sure, they drink cheap coca cola like beverage, they dream aboutn new life in Italy after two days traveling on a bus.

Swing v Bruselu
Ocitám se na nádraží v Rotterdamu. A všechno je to skoro jako sen. Hlavně co nejdříve potřebuji najít záchod, jinak mi prasknou - prsa. Potkávám sympatickou řidičku autobusu, které se optám. Vysvětluje mi, že zde záchod bohužel není, až asi deset minut cesty. Ale já nechci opouštět stanoviště, protože můj autobus do Bruselu tu bude každou chvíli. Ukazuji na svoje prsa, a povídám anglicky, že potřebuji odpumpovat mléko. Ukazuji elektrickou odsávačku. "Aha, mléko pro miminko," rozsvítí se paní a vede mě do svojí kukaně. Tam sedí dva chlapi s smějí se na mě. Vlezu na mini záchůdek, nahmatám tvrdé prso nalité mlékem a začnu odsávat. Taková úleva! Ale jen dočasně, protože teď budu takhle muset vydržet odsávat tři dny. Zní to jako vibrátor. Když po dvaceti minutách vylezu, chlapi se na mě smějou jako na zjevení.
Autobusem jsem necestovala deset let, ale jsem na mateřské a na budgetu. Na přímou letenku prostě nemám. Tak jdu ke stanovišti Eurolines a zeptám se vystylovaného klučiny, jestli taky jede do Bruselu.
"Ne, já jedu do Milána," odpoví on. Trochu zpanikařím. Objeví se totiž bus Eurolines, ale fakt s nápisem Italy. Navíc kolem čeká dost tmavovlasých lidiček. Vezmu svůj značkový kufřík na kolečkách i koženou byznys brašnu svého přítele a vydám se zeptat do informací, zda čekám na správném místě.
Pracovník Eurolines se zděsí - je to přece ten bus co jede do Itálie! Ať utíkám, že už odjíždí. Divoce gestikuluje, ať si pospíším, jinak pak už nic nejede. Dávám si sprint s těžkou brašnou a kufrem, a skutečně - ten bus jede fakt přes Brusel - až na Jih! Příště se už nebudu ptát, jen věřit intuici.
Sednu si za vystylovaného klučinu. Všimnu si, že bus fakt jede do Itálie, odněkud ze Severu, a je plný muslimek s malými dětmi. To cestují dva dny? A kam? Já mám taky doma dvě malé děti, hlídá je můj přítel.
Můj milenec, který si vydělává tím, že hledá známým levné letenky, mi poradil cestu přes Rotterdam. Ušetřit on umí.
Taky mi napsal, že bychom se mohli vidět, že se mnou to bylo nejhezčí, co zažil. Pak dodal, že bude mít pět dní volno, protože jeho přítelkyně bude v porodnici. Zatrne mi. Jaká přítelkyně, ta co s ním byla na Madeiře, když tvrdil, že tam jede meditovat sám, ale na Facebook si pak vystavil jasné fotky z dovči ve dvou? Jak dlouho ji má? Půjdu ho svádět do belgické pivnice a vychutnat si moc nad jinou ženou? Trumfnu ho, protože mu napíšu, že já už mám děti dvě. To taky netušil.
Vedle vystylovaného klučiny sedí tlouštík, taky kolem dvacítky. Pije džus Euroshopper, tu nejlevnější směs ropy a sladidel. Mluví do telefonu arabsky. Jak se ukáže, i můj vystylovaný Ital je arab. Taky vyndává svačinu s logem Euroshopper. Tak to je bus pro euro socky a pro české maminky na mateřské, směju se. Rozjíždíme se. Cesta autobusem má svoje kouzlo, pozoruji domy, krajinu, outfity holandských, po chvíli již belgických žen. Jezdí na kolech a mají podpatky. Myslím na to, jak jsem jela čtyřiadvacet hodin do Londýna, jak jsem čekala ve frontě na au pair vízum se zvacím dopisem v dlani. A vedle mě další au pairky, kluci, co jeli na sezonní sběr jahod, nebo romská rodina s dítětem. Když jsme ještě nebyli v Unii. Nyní tento příběh žijí muslimské ženy, které míří na jih v tomhle autobusu. Já jedu na konferenci o ženských právech a finanční krizi. Mám značkové věci, pozvánku do parlamentu, bohatě mi to proplatí. Splnil se mi sen. Píše mi přítel, že hlídá holky a myslí na mě. Uvelebím se v sedadle, když v tom vystylovaný chlapík dotelefonuje a dá se do řeči s tlustým arabem přes uličku. Italsky. Italsky umím taky. Tak je poslouchám.
"Nevíš, kdy budem v Miláně?"
"Zítra v poledne," odpoví tlusťoch a usrkne si z džusu Euroshopper.
"A nevíš, kde je tam, vlakový nádraží?"
"Jo, ukážu ti to."
Pak vystylovaný zazáří, ačkoliv mu schází slovní zásoba.
"A co sex v Miláně? Sex v Itálii, prej tam jsou holky?"
Tlouštík nerozumí špatné italštině, tak zopakuje, že mu ukáže nádraží a pomůže koupit lístek. Pak mu to dojde.
"Aha, sex, to jo. Znám prostitutky, co s tebou půjdou za dvacku."
Vystylovaný ale nechce děvky. Vidím jeho energii mládí, jaký je to macho, vduchu mu žehnám, když se ohlíží, aby si mě prohlédl. Odsát mléko se teď pro jistotu nechystám, až v Bruselu.
On má v sobě energii, která touží po tom svádět na diskotékách. Začít nový lepší život v Miláně nebo jedno kde.
"Mířím tam na čtyři měsíce, chci si tam najít práci," vysvětluje se zářícíma očkama svému krajanovi, který mu nabízí loka Euroshopperu. Mladík odmítá. Vidí se asi, jak upíjí koktejly na baru se spoře odděnými kráskami. Ohlíží se na mě, usměju se. Chápavě, ne svůdně. Vduchu hodnotí, jestli bych stála za hřích a díky bohu a mému výrazu dojde k názoru, že nikoliv. Že bych mu záviděla jeho elán a jiskru? Trochu. Do Milána pojede ještě den. Těší se na nový život. Má ho ještě celý před sebou. Zatímco já jsem už vysátá jako většina třicátníků této planety. Když jsem v šestnácti jela busem do Itálie, tajně, s mojí kamarádkou, která se tam zabouchla do albánského kriminálníka, nevadilo mi, že mám jen pár drobných , walkmana a baťůžek s několika věcmi. Zářila jsem úplně stejně. A díky bohu jsem se vrátila za deset dní stejným busem domů, pouze s angínou.
Jemu je tak sedmnáct až devatenáct. Žehnám mu, ať najde práci, která je legální. A´t nesklouzne na šikmou plochu.
Vidím ho, jak tančí na diskotékách a vodí si dívky na pláž, každý týden jinou turistku, po celou sezónu. Jestlipak za ním některá přijede zpátky? Toužím mu poklepat na rameno a promluvit mu do duše. Vysvětlit mu, že jeho cíl je záludný. Že si klade špatnou otázku, když chce jen dobrý sex. Že díky své vizáži (na rozdíl od tlouštíka) potká mnoho žen, to ale jeho budoucnost nezlepší. Že je důležitější, aby koukal mluvit lépe italsky. Aby se vzdělával. Šetřil. Aby se při tom sexu, po němž tak prahne, chránil. Cítím tu energii a vzrušení z nové cesty, z nové naděje, a skutečně vidím sebe v jeho věku. I já bych víc studovala a méně sváděla chlapy. Šetřila, pracovala, na úkor pokleslé zábavy po barech. Do Bruselu přijedeme za méně než dvě hodiny. Poznám to podle atomia. Na chudém severním nádraží mají muslimky pauzu, jdou se protáhnout, i s dětmi, čeká je všechny ještě dlouhá cesta.
Já zamířím na toaletu odsávat mléko pro moje děti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama