Září 2014

LA CAPANNINA agro alimentari italiani, PRAHA 7

17. září 2014 v 16:20

Italian food and wine shop La Capannina invites friends of everything Italian for degustation of wine, cheese, prosciutto and other italian delicatessen together with wine tutorial

WHEN: 1. 10. 2O14

(during the presentation special offer - a discount of 10 percent from everything!!!)

Milady Horákové 818/52
170 00 Praha 7 Holešovice
Tel: +420 776 880 117

Saccottinni s pršutem Emma Giordani 250g 95 Kč

La botegga di Aromi, Manesova 82, Praha 2

13. září 2014 v 12:03 | Today visiting the most exclusive alimentari shop

LA BOTTEGA DI FINESTRA - Mánesova 82, Prague 2
www.labottega.cz

La Bottega di Finestra the shop and bistro with Italian delicacies, offering only the best products. Riccardo Lucque to Andrew Rakosnik it opened in January 2012.

In front of the store, which operates as a bistro, you can order breakfast, enjoy a coffee Gianni Frasi (www.morethanorganic.com/coffee), indulge in a quick lunch as a daily menu, or simply to buy food with you.

Wide range of wines, salamis, Parma ham and cheese is perfect for a pleasant stay.

In the back of the store missing daily fresh fish and meat including a unique box for the aging of meat. La Bottega di Finestra offers autentic Italian bread, each day the baker bakes southern Italian Mimmo from Altamura www.comune.altamura.ba.it , as well as desserts prepared by the Italian confectioner Daniel or chocolate delicacies from Lucy Glaister glaisterchocotour.webnode.cz and Claudio Corallo www.claudiocoralloshop.com.

The main supplier of meat certified in Marche region is Mr. Domenico Celli, breeder of rare breed Marchigiana.

Above: Mr. Domenico Celli from Marche region who delivers beef Marchigiana during his presentation in a shop La Finestra di Bottega in Prague


Handmade pasta (Tagliolini) with black cuttlefish, Local Red Shrimp With A Citrus Fruits Sauce and Pistachio Powder

6. září 2014 v 16:56
Handmade pasta (Tagliolini) with black cuttlefish, Local Red Shrimp With A Citrus Fruits Sauce and Pistachio Powder / Tagliolini tmavé ručně přichystané těstoviny s rybou, čerstvě vylovené krevety se saucem z citrusového ovoce a pistáciovým pudrem... / from chef Francesco in Tropea Michelin restaurant
Rocca Nettuno, via Annunziata, I 89861 Tropea VV

Návštěva v pizzerii Colosseum Praha - taste of real Italy?

2. září 2014 v 15:37


V neděli jsem navštívila pizzerii Colosseum na Václavském náměstí...hmmmmmhhh hlavně tedy díky akci dítě jídlo zdarma a také díky tomu, že jsem měla k dispozici pouze jedno své dítě :)))))

hahaha
OK, měla jsem Caesar salát s krevetami a domácí limonádu s Mangovým syrupem a grenadinou, dcerka dostala hranolky. Pod okny zpívala Dáda Patrasová a vítala nový školní rok. Obsluha byla docela milá, kolem poledne bylo i kolem dětského koutku natřískáno českými rodinami, také cizinci.
Bylo to hrozně fajn odpoledne, protože jsem s sebou měla kamarádku, polskou manažerku, která své dvouleté oplenkované dcerce hodila iPad a potom mi vyprávěla, jak je šťastná. Nesuď, nebo budeš souzen.
MInule naše starší dcerka obtěžovlaa děti v koutku s křikem Ty vole a strkala do nich, ačkoliv to jindy nedělá.
Tahle pizzerie neevokuje chu´t Itálie ani v nejmenším, ale je příjemnou oázou, když chcete utratit peníze, které by se normálně daly utratit někde ve větším koutku....
Salát byl průměrný, obsluha docela milá, zapomenutý deštník uschovali. ALe musela jsem jim dvakrát volat. Takže? Budu hledat lepší místo, definitivně raději mimo centrum.